Перш ніж відправиться в далекі краї

 1. Розкладайте документи і гроші з різних одиницям багажу, не зберігайте все в одному. Один важливий документ можна повісити на шию на міцному шнурку «ближче до тіла». Якщо крадіжка відбудеться, то, принаймні, один важливий документ у вас буде на руках.
 2. Вкладіть в паспорт записку на декількох мовах, де буде написано, куди його необхідно повернути, якщо хтось його знайде. Пообіцяєте хоча б скромну винагороду.
 3. Найнеобхідніше тримайте в ручній поклажі. Це актуально, якщо другий багаж загубиться «десь в дорозі».
 4. Зробіть замок із ключем для багажу (чим уникальнее, тим краще). Іноді навіть простий замок може охолодити потенційного злодія і відбити в нього бажання лізти в вашу сумку. Ключ завжди тримайте «ближче до тіла». 
 5. До внутрішньої стороні багажу пришити ваші позначення, наприклад, ініціали або телефон, за яким вас можна знайти. У разі втрати її можна буде дізнатися з сотень таких же.
 6. Напишіть детальний список всіх організацій і осіб з телефонами та адресами (в тому числі електронними), які вам можуть знадобитися: близькі, консульство / посольство, поліція, медична допомога, служба порятунку. Нехай пара копій залишиться у близьких / друзів, одну – візьміть з собою, ще одну – надішліть на вашу електронну поштову скриньку.
 7. Складіть докладний список всіх важливих речей з вказівками виробників. Пару списків візьміть з собою і один надішліть на електронну адресу.
 8. Зробіть десяток кольорових фотографій (на паспорт) формату 3х4. Можуть стати в нагоді.
 9. Фотоапарат і диктофон можуть послужити хорошу службу в вашу поїздку в разі крайньої необхідності. Фотографії, звукові файли – це теж документи, які можуть свідчити на вашу користь. Особливо вони потрібні там, де живих свідків не виявилося і допомоги чекати немає від кого.
 10. Заведіть собі парочку кредитних карт, які будете тримати в різних місцях. Оформіть послугу банку через Інтернет. Вибір пароля завжди залишається за вами, але врахуйте, що російськомовної клавіатури за кордоном не буде, якщо ви, звичайно, не берете її з собою. У разі втрати однієї кредитки ви зможете її негайно заблокувати через Інтернет, а користуватися зможете другий.
 11. Не беріть з собою багато грошей готівкою. Досить грошей на проїзд та їжу. Решту можна знімати з рахунку в міру необхідності, оплачувати за допомогою кредитних карт.
 12. Не беріть з собою багато дорогих речей. Цей зайвий вантаж привертає злодія. І він постарається вас від нього позбавити.
 13. Якщо все ж везете багато цінностей і велику валюту, в аеропорту проходите по червоному коридору і детально задекларуйте всі речі.
 14. Домовтеся з близькими про переказ грошей через систему Western Union. Опинившись в крайній нужді, ви будете дякувати себе за те, що заздалегідь потурбувалися про своїх засобах.
 15. Зробіть дві кольорові ксерокопії закордонного паспорта. Одну копію надішліть на електронну поштову скриньку.
 16. Пошукайте в Інтернеті відгуки про готелі, в яких збираєтеся зупинятися. Якщо буде хоча б одна згадка про те, що когось «кинули», «пограбували», «поставилися байдуже» – не довіряйте. Ви теж можете стати одним з тисячі.
 17. Дізнайтеся, чи потрібні щеплення, і які. Заздалегідь і поступово зробіть їх (не відразу все разом!). Більшість проблем в незнайомій місцевості виникають через якість води і їжі.
 18. По прильоту в іншу країну / регіон, заведіть собі місцеву сім-карту. Це обійдеться набагато дешевше, ніж роумінг. Сьогодні існують туристичні сім-карти, які вигідніше послуг вашого постійного оператора за кордоном.
 19. Залиште близьким докладні координати. Тримайте їх на зв’язку і в курсі. Заходьте іноді в інтернет-кафе (якщо є така можливість), пишіть листи з laptop. Підтримувати зв’язок легше за допомогою блогу. Заведіть його заздалегідь. Пару раз в тиждень пишіть про те, як йдуть справи. У разі необхідності блог може послужити засобом зв’язку.
 20. Складіть список необхідних паролів і кодів (наприклад, пін і Пак коди для стільникового телефону). На свою електронну поштову скриньку відправте собі список без пояснень. Це не дасть нікому скористатися вашими кодами, але в разі крайньої необхідності ви згадайте, який код від чого.
 21. Якщо ви хворієте рідкісним / складним захворюванням, то повинні добре дізнатися, як йдуть справи з медициною (крім клімату) в тому регіоні, куди ви їдете, чи є аптеки. З’ясуйте, які документи і матеріальні засоби можуть бути необхідні для лікування.
 22. Сьогодні продають універсальні мазі проти укусів, порізів, забитих місць, подряпин і синців. Антибактеріальний гель може замінити мило і воду в регіоні, де високий ризик захворювань.
 23. Детальну інформацію можна отримати про звичаї місцевості, куди вирушаєте. Дуже велику роль відіграє релігія. Не чекайте, що ставлення до людини буде визначатися позиціями європейського гуманізму. Поняття «норми» можуть дуже сильно розходитися з вашими уявленнями. Особливо це стосується східних країн, Океанії, Африки та Латинської Америки.
 24. У разі біди сміливо звертайтеся в поліцію і в консульство / посольство. Беріть з собою свідків, які можуть підтвердити як вашу особистість, так і випадок, з вами стався. Домагайтеся свого і намагайтеся бути в тонусі.
 25. Не проявляйте агресію. У багатьох країнах прояв ненависті або дуже сильних негативних емоцій може бути сприйнято як загроза і непростиме поведінку. Навіть якщо з вами трапилася біда і емоції переповнюють, не забувайте, що ставлення дуже сильно «зав’язано» на менталітеті.
 26. І останнє. Важливу роль в житті людей грає мова. Знання іноземної мови може врятувати вам життя. Його незнання – погубити. Далеко не в кожній країні (навіть туристичної) говорять англійською мовою. Так, більшість людей в готелях, дорогих ресторанах, в центрі міста, в деяких аптеках, лікарнях, музеях, великих магазинах, таксисти (саме офіційне таксі) – говорять англійською мовою. Але варто вам вийти за межі центральних вулиць – вас не зрозуміють і вам не допоможуть. Англійська мова може навіть викликати відторгнення і неприйняття до вас місцевого населення. Знайте про це і вчіть місцеві мови. Візьміть з собою невеликий розмовник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × two =